Adoptujte si svoj skautský zbor | Klub priateľov skautingu
17692
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17692,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Adoptujte si svoj skautský zbor

Je krásne spomínať na to, čo sme ako mladí v skautingu prežili. Čím sme starší a pred očami nám rastú naše deti, vnúčatká, pravnúčatká, tým viac a častejšie spomíname a porovnávame našu mladosť s tou ich.

Dnes je všetko iné. Čas sa nedá vrátiť späť. Nemôžeš zmeniť minulosť, napraviť zmeškané. Môžeš však dať šancu prítomnosti. Môžeš dať príležitosť niektorému z 80-tich skautských zborov na Slovensku. Pomôcť zboru, kde si niečo dostal alebo dostanú tvoje deti či vnúčatá. Alebo jednoducho preto, že práve táto partia je skvelá a zasluži si, aby si ju podporil a dal jej trochu finančnej slobody. Lebo len s príležitosťou rastie zodpovednosť. Pomôž byť zodpovedný konkrétnym ľuďom.

Vyberte si zbor

Zážitky sú nezabudnuteľné

O priateľstvách, spomienkach a zážitkoch

„Náš najväčší družinový zážitok je nezabudnuteľný. Vybrali sme sa ako družina na víkend na Poľanu, kde sme išli z piatka do nedele a zažili sme tam kopec tzv. skautských „poprvé“ : od naozaj prespania až po to, že sme sa stratili a hľadali sme cestu späť. Bol to jeden z tých zážitkov, ktorý ma ešte viac pripútal k skautingu.“

Peter Knapík (37 rokov)
projektový manažér Slovenskej katolíckej Charity

„Priateľstvo je dôležitá vec. V skautingu sa vytvárajú ozaj dobré priateľstvá. Mám veľmi veľa v skautingu a viem, že sa na nich môžem vždy spoľahnúť.“

Peter Janota (66 rokov)
výrok z videa z projektu Živé knižnice

„Ja som si nevybrala skauting, to on si vybral mňa :). Pre mňa skauting už nie je dobrovoľníctvo, ale súčasť môjho života. Keď vás skauting baví, jednoducho vás nepustí. Žijete skautingom. Skauting mi otvoril myseľ a usmernil ma. Konečne som zistila, čo ma baví a napĺňa.“

Mirka Petrášová (17rokov)
radkyňa, 131. zbor Safari Senec

„V rokoch 1948-49 sme orientovali všetko na to, aby sme mohli realizovať skautský tábor. Ten sme aj uskutočnili v dĺžke päť týždňov v Terchovej. Spomienky na ten tábor sú proste nezabudnuteľné.“

Vojtech Tóth (83 rokov)
výrok z videa z projektu Živé knižnice

Projekty, ktoré môžete podporiť

Pozrite si aj ďalšie naše projekty, ktoré môžete aktuálne podporiť

Zdieľania