Egreše potrebujú na svoj rast svetlo a teplo | Klub priateľov skautingu
18086
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18086,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Egreše potrebujú na svoj rast svetlo a teplo

Pestujete egreše? Nedarí sa im? Asi majú málo svetla a tepla. Alebo nedostatok toho správneho vzduchu. Prípadne sú ohrozené škodcami. Tak či tak, málo svetla aj tepla majú nitrianski skauti zo skautského zboru Egreše. Ich rast je ohrozený nevyhovujúcimi priestormi. Kto by chcel počas zimy sedieť poriadne naobliekaný v miestnosti so zatemneným oknom, ktorá bola naposledy vetraná na jeseň?

0%

Vyzbieraných 925 € z celkovej sumy 3 525 €

Klubovňa 44. zboru Egrešov z Nitry

Stará, nepoužívaná budova. Skauti z Nitry sa veľmi potešili, že ju získali do dlhodobého prenájmu na jeseň v roku 2012. Bola však v úplne nevhodnom stave na skautovanie. Čo opraviť skôr? A tak maľovali a majstrovali. Dnes sa v týchto priestoroch stretáva približne 50 skautov. Dokonca svoje priestory požičiavajú druhému nitrianskemu zboru, ktorý je momentálne bez klubovne.

Prenajímateľ budovu nepoužíval, preto ani do nej neinvestoval. Budova akútne potrebuje vymeniť okná –  sú na nej ešte pôvodné okenné tabule, ktoré boli inštalované pri výstavbe. Mnohé sú porozbíjané, popraskané a žiadne sa nedá otvoriť bez rizika, že na vás spadne časť okennej tabule. Preto sú štyri okná aspoň provizórne zadebnené a zateplené, hoci je vďaka tomu v klubovni tma.

Tma = svietenie = vyššia spotreba elektrickej energie. Rozbité okná tiež znamenajú vysoký únik tepla, bez pohybu sa vo vnútri takmer nedá vydržať a deti sedia v zimných bundách. Nuž, kto pustí svoje dieťa v zime na schôdzku?

Nitrianski skauti sa pritom poctivej roboty neboja. Sú ochotní vysúkať svoje rukávy, pristaviť kontajner a demolovať staré okná. Osadenie nových nechajú na odborníkov, ale vymaľovanie fasády a oprava schodiska pred vstupom bude opäť ich práca. Zvýšia si dôveryhodnosť nielen v očiach rodičov, ale i verejnosti.

Rozpočet projektu

Druh príjmuSuma (€)
SPOLU3525
Vlastné zdroje225
Sponzoring0
Príspevok z KPS2600
Dobrovoľnícka práca700
Druh výdavkuSuma (€)
SPOLU3525
7 ks okien (dvojkrídlové plastové) 2600
Demontáž, montáž, vysprávky 700
Tesniaca pena (14 ks)65
Prenájom veľkoobjemového kontajnera60
Doplnkový materiál100

O 44. zbore z Nitry

Zbor funguje bez prerušenia od roku 1990, pod aktuálnym názvom až od 1999. Prvú skautskú klubovňu mal na Pribinovom námestí. Po dvoch rokoch sa presťahoval na Nábrežie Mládeže, kde sa venujeme svojej činnosti dodnes. Tunajší skauti postavili tiež veľkú lezeckú stenu, ktorá je prístupná aj pre verejnosť. Majú tiež Peťovu chatu na Zobore, ktorá je ich základňou pre výpravy do prírody.

Varím, varíš, varíme – kulinárska príprava na tábor.
Školenie žiakov Strednej zdravotníckej školy, ktorí sa zapájajú do Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu - Dofe.
Viete podať prvú pomoc? Egreše určite áno.
Nezabúdajú ani na ľudové tradície.
V uliciach Nitry na Deň narcisov.

Projekty, ktoré môžete podporiť

Pozrite si aj ďalšie naše projekty, ktoré môžete aktuálne podporiť

Zdieľania