Rozbité mravenisko | Klub priateľov skautingu
18111
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18111,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Rozbité mravenisko

Mravce sú sociálne spoločenstvo. A veľmi usilovné. A je ich veľa. Ak im zničíte mravenisko, vždy sa s novým úsilím pustia do opravy alebo do výstavby nového. Dokážu žiť v dokonalej symbióze s iným živočíšnym druhom. Podobne tak to robí aj Rota Ferda Mravca – skauti z Petržalky. Dokázali fungovať bez klubovne, dokážu mať klubovňu v nepoužívaných priestoroch školy.

0%

Vyzbieraných 150 € z celkovej sumy 2 550 €

Klubovňa 47. zboru Roty Ferda Mravca z Bratislavy

Skauti z bratislavskej Petržalky mali vždy blízko k škole na Gercenovej ulici. Mali tam svoje priestory a keď ich škola potrebovala a skauti ako opustení mravčekovia fungovali istú dobu na ulici, nezanevreli na ňu. Vo februári tohto roku sa v suteréne opäť uvoľnil malý priestor. Teda dosť veľký, ale pre 100 mravcov – skautov malý.

Napriek tomu Rota Ferda Mravca nelenila, a pustila sa do opráv. Vymenili okná, nainštalovali jeden podporný stĺp, namontovali nástenky, vymaľovali. Pekne a konfortne si to zariadili. S čím si však poradiť nevedia, a na čo potrebujú symbiózu od ľudí mimo ich skautský zbor, sú toalety. Zatiaľ používajú tie v škole, ku ktorým však  majú prístup, iba keď je škola otvorená. Po jej zavretí nemajú prístup ani k pitnej vode. Preto si čo najrýchlejšie potrebujú zrekonštruovať tie toalety, ktoré majú v suteréne. Neboli používané od roku 1994 a vyžadujú rozsiahlu rekonštrukciu. V kabínkach chýbajú dvere, umývadla sú rozbité a vodovodné batérie absentujú. Opäť si mnohé veci svojou usilovnou prácou dokážu spraviť sami, no umývadlá, okná a dvere si musia kúpiť.

Výhodou ich symbiózy so školou je používanie školského ihriska. Skauti na oplátku pre školu organizujú brigádu na úpravu vonkajšieho areálu. Rota Ferda Mravca má vysoký potenciál – pri škole, kde deti a rodičia majú možnosť sledovať ich činnosť a pridať sa k skautom.

Rozpočet projektu

Druh príjmuSuma (€)
SPOLU2550
Vlastné zdroje150
Sponzoring0
Príspevok z KPS2400
Druh výdavkuSuma (€)
SPOLU2550
WC 5 kusov400
Umývadlo100
Umývadlové batérie 4 kusy80
Okna plastové1000
Dvere interiérové450
Zrkadlá na stenu 2 kusy70
Stierka a maľovka450

O 47. zbore z Bratislavy

47. zbor je jedným zo 16 zborov, ktoré v Bratislave, v rôznych mestských častiach fungujú. Má takmer 100 členov a funguje na škole na Gercenovej ulici v Petržalke, kde majú počas týždňa pravidelné stretnutia na družinovkách. Cez víkendy podnikajú jednodenné výpravy a trojdňovky do bližšieho i vzdialenejšieho okolia. K letu neodmysliteľne patrí tábor.

Skauti zo 47. zboru sú aktívni aj vo svojom okolí.
Zborové zastúpenie na Dni so skautskou šatkou.
Deň detí pre Spojenú školu Svätej rodiny.

Projekty, ktoré môžete podporiť

Pozrite si aj ďalšie naše projekty, ktoré môžete aktuálne podporiť

Zdieľania